+48 261 839 630    centrum@ccj.wat.edu.pl    CCJ na FB

XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego przeszedł do historii. Wojskowa Akademia Techniczna pokazała wybrane osiągnięcia naukowo-badawcze opracowane z myślą wdrożenia przez polski przemysł obronny i zastosowania w Siłach zbrojnych RP.

Trzeciego dnia salonu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wystawców współpracujących z Centrum Certyfikacji Jakości, Dyrektor CCJ Joanna Jasińska, Zastępca Dyrektora Krzysztof Harasimiuk, Witold Pokora oraz Włodzimierz Gniewek przeprowadzili seminarium, w czasie którego poruszona była problematyka certyfikacji AQAP z uwzględnieniem oceny ryzyka oraz zmiany i kierunki rozwoju w systemach zarządzania w zakresie m.in.:


  • ochrony środowiska (ISO 14001),
  • Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK)
  • bezpieczeństwa informacji, w tym ochrony danych osobowych (RODO) ISO/IEC 27001


Wśród uczestników seminarium gościliśmy m.in. członków Komitetu Programowego CCJ, przedstawicieli firm sektora obronnego, czy przedstawicieli RPW.

Promowaliśmy także tegoroczny XIV Międzynarodowy Kongres Naukowy, który odbędzie się w dniach 25-28 września br. w Rewita - WDW Zakopane w Kościelisku.

Znaczącym wydarzeniem towarzyszącym była trzeciego dnia salonu VI KONFERENCJA „BIZNES Z WOJSKIEM TO PEWNE PIENIĄDZE”, której organizatorami byli: Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych RP, Fundacja Polskie Forum Bezpieczeństwa oraz Targi Kielce S.A. Konferencję rozpoczął, witając gości i uczestników, gen. dyw. Dariusz ŁUKOWSKI - Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Duże zainteresowanie uczestników konferencji wzbudziło wystąpienie Witolda Pokory nt. „Problematyka certyfikacji AQAP w resorcie Obrony Narodowej”. Szczególnie interesująca była kwestia oceny ryzyka potencjalnych dostawców oraz udziału w audytach na zgodność z AQAP przez przedstawicieli IW SZ, w tym BLog, RBLog oraz WOG.

Na zakończenie wystawy podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA.

Statuetki DEFENDRER 2018 otrzymali certyfikowani przez CCJ m.in.:


Aviomet Sp. z o.o., TELDAT Sp. z o.o. Sp.K. z Bydgoszczy, PCO S.A. z Warszawy, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych z Warszawy, ARPOL Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. z Osielska, Instytut, MSP Marcin Szender z Warszawy, Mesko S.A., Skarżysko-Kamienna, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki, PIT-RADWAR S.A. z Warszawy, Zakłady Mechaniczne Tarnów, LUBAWA S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego.


Dwa Defendery trafiły do Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego za projekty: „35 mm Okrętowy System Uzbrojenia (OSU-35)” oraz „System oceny strzelań do celów powietrznych TARCZA POWIETRZNA TP-1”. Obydwa rozwiązania opracowane zostały na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwa.


Dodaj Komentarz