+48 261 839 630 / 510 058 964    centrum@ccj.wat.edu.pl    CCJ na FB

W dniach 8-10 września 2020 r. w Kielcach po raz 28. odbyły się targi przemysłu zbrojeniowego. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach zgromadził w tym roku 170 wystawców z kraju i ze świata prezentujących nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny, artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne i wiele innych.


W trakcie trwania targów, Centrum Certyfikacji Jakości zaprezentowało swoją działalność oraz odbyło się seminarium w temacie „Zarządzanie organizacją w dobie kryzysu”. Zagadnienia związane z bezpieczeństwem informacji i ciągłością działania, zarządzaniem środowiskiem, z realizacją kontraktów z wymaganiami AQAP w oraz zintegrowanych systemów zarządzania zaprezentowali: Dyrektor CCJ Joanna Jasińska, Wice Dyrektor Krzysztof Harasimiuk, Jan Piotrowski (CCJ) , Marek Gręzicki (WZU).


Z przyjemnością informujemy, że firmy certyfikowane przez CCJ zostały wyróżnione przez Kapitułę 8.edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2020” w kilku kategoriach:


 • w kategorii - PRODUKT:


1. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych za „System bezpieczeństwa lądowego na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce”,

2. Zakłady Chemiczne NITRO-Chem S.A. za usługę – Elaboracja amunicji artyleryjskiej pierwszej polskiej małowrażliwej kompozycji wybuchowej K-43,

3. Fabryka Broni Łucznik – Radom za 9 mm pistolet samopowtarzalny – VIS 100 oraz za samopowtarzalny karabin wyborowy MSBS 7,62 mm.


 • Statuetka INNOWACYJNA FIRMA - Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologicznego
 • Nagroda Specjalna Lidera Bezpieczeństwa Państwa „Za całokształt prac i szczególne osiągnięcia oraz profesjonalizm wyrobów dla wojska” - Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.
 • w kategorii INNOWACYJNA FIRMA za osiągnięcia i profesjonalizm wyrobów na rzecz bezpieczeństwa państwa GRAND PRIX Lider Bezpieczeństwa Państwa - Pojazdy Specjalne Szczęśniak Sp. z o.o.


Ponadto Gwiazdę Lidera Bezpieczeństwa Państwa na Szarfie otrzymali:


 • dr hab. Krzysztof KLUZA, Prezes Zarządu , Dyrektor Generalny PIT –Radwar S.A.
 • inż. Adam SULIGA, Prezes Zarządu Fabryka Broni „Łucznik” Radom Sp. z o.o.
 • płk. dr Rafał BAZELA, Dyrektor WITU


Wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych- pierścień BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie otrzymali:


 • Anna Szczęśniak, Pełnomocnik Pojazdy Specjalne Szcześniak Sp. z o.o.
 • dr Piotr Kisiel, Prezes Zarządu Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne
 • dr Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce


Uroczystością kończącą tegoroczne targi było wręczenie nagród Defender.

Laureatami zostali:


 • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia i Autocomp Management za „Autonomiczny symulator szkolenia strzelców Przenośnego Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego PIORUN”


Serdecznie gratulujemy!Dodaj Komentarz